Hra pro batolata: honba za pokladem

Hra pro batolata: honba za pokladem

Katie Murray

  • Umístění

    Doma

  • Oblast rozvoje

    Zábava a hry

  • Co budete potřebovat

    Krabice, veselé nálepky, malé hračky (kostky, knihy, puzzle), kostýmy, měkká zvířátka

Jak hrát


Když je venku sychravo, nemusí se hra s batoletem odkládat na jindy. Využijte čas, kdy trčíte doma, ve svůj prospěch a zahrajte si honbu za pokladem v úpravě pro deštivý den.

Pro vývoj batolete – jak rozvoj kognitivních, tak motorických dovedností – může být honba za pokladem pro deštivý den přínosem!

Nejprve nazdobte volnou krabici nálepkami a naplňte ji hračkami vhodnými pro věk svého batolete. Můžete dovnitř dát puzzle, které dítěti pomohou s rozpoznáváním tvarů a koordinací oka a ruky, i hračky, které vašeho mrňouska povzbudí v používání představivosti (figurky a hračky ve tvaru potravin). Nakonec přihoďte několik věcí spojených se čtením, například písmena, knížky nebo i pár katalogů, kterými může listovat. Pak vyšlete batole na honbu za pokladem – pod vaším dohledem – s cílem najít tuto speciálně vyzdobenou krabici.

Triky a tipy


Dejte dítěti na kouscích barevného papíru snadné nápovědy. Nedělejte nápovědy příliš složité – vaše batole ještě není schopné sledovat dlouhé nebo detailní pokyny. Místo slov raději použijte obrázek.

Pokud truhlu s pokladem schováte v dětském pokoji, nakreslete obrázek dětské postýlky. Pokud je schovaná v koupelně, nakreslete nočník a nechte dítě, ať si ke skrytému pokladu najde cestu.

Poté, co si vaše batole vyhraje s tím, co v krabici najde, dejte ji pryč z jeho dosahu a nevyndávejte ji ven, až zase o příštím deštivém dni. Díky tomu bude její obsah pro dítě přitažlivý. A možná se dokonce začne těšit na pochmurné, propršené dny!

Učit se a růst


Využijte honbu za pokladem, abyste podpořili řešitelské dovednosti, což je klíčová část rozvoje batolete. Pokud má vaše batole problém krabici najít, mluvte s ním o tom, v čem je problém, místo toho, abyste jednoduše poskytli odpověď (např. „Tohle je obrázek nočníku. Víš, kde v domě najdeš nočník?“).

Mohlo by se vám líbit: