Bublifuk

Bublifuk

  • Umístění

    Doma nebo venku

  • Oblast rozvoje

    Zábava a hry

  • Co budete potřebovat

    1/8 hrnku Jaru, 4,5 l vody, 1/2 pol. lžíce glycerinového mýdla (koupíte v drogerii)

Jak hrát


Novorozenci a miminka: Dělejte pro své miminko bubliny a foukejte je, zatímco před vámi sedí v kojenecké židli nebo je schoulené ve vašem náručí čelem ven. (dávejte pozor, abyste bubliny nefoukali dítěti do obličeje.)

Možná budete chtít pro navození nálady pustit i nějakou zábavnou hudbu. Bublifuk si dejte do přebalovací tašky, abyste ho měli po ruce během dlouhého čekání například u doktora nebo jízdy autem.

Batolata a předškoláci: Ukažte svému dítěti, jak praskat bubliny rukama a dupat po nich nohama. Foukejte bubliny doma (lépe před vytřením podlahy v kuchyni!), v době koupání, nebo venku (svěží dny jsou nejlepší). Nechte své dítě, ať fouká bubliny samo, a dívejte se, jak daleko doletí. Během chladných dnů se dívejte, jestli jdou udělat zmrzlé bubliny!

Zlehka promíchejte a máte to, z čeho se dělají bubliny. Můžete si vyrobit tyčku bublifuku z čističe dýmek, jímž obalíte tužku nebo dřívko.

Učení se a růst


Tato činnost je natolik univerzální, že zaujme všechny věkové kategorie. Miminka mohou bubliny sledovat očima a snažit se jich dotknout ručičkama. Batolata a malé děti je mohou chytat rukama, praskat je nohama a foukat samy vlastní bubliny.

Mohlo by se vám líbit: