Značka Pampers pečuje o každé děťátko a nejen to, pečuje také o planetu, na které bude vyrůstat.

Díky jednorázovým plenkám je péče o pokožku vašeho maličkého jednodušší. Přesto si můžete dělat starosti s ekologickou stopou jednorázových plenek.

Zjistěte, jak Pampers pomáhá snižovat dopad používání plenek, a získejte čtyři tipy, jak jednoduše zlikvidovat použité plenky v domácnosti.

Jak snižujeme naši ekologickou stopu

Životní cyklus plenky

Neustále se snažíme hledat způsoby jak snižovat naši ekologickou stopu ve všech oblastech, od způsobu a místa zajišťování zdrojů našich materiálů, po výrobní proces, balení a výrobky, které nabízíme.

Tady je stručný přehled toho, co pro snížení ekologické stopy našich plenek značka Pampers dělá:

NappiesTips icon 01 1536px

Suroviny

 • Celulóza používaná v našich plenkách a papír na výrobu krabic se vyrábí z materiálů z lesů s certifikací FSC a dalších kontrolovaných zdrojů.*

 • Plenky a čisticí ubrousky Pampers Pure obsahují odpovědně získané rostlinné materiály.

 • Za posledních 50 let jsme snížili hmotnost plenek na polovinu a zdvojnásobili jejich absorpční schopnost.

 • Na plenky Pampers, které spotřebuje průměrné děťátko v Evropě v období, kdy je nosí, se v současné době použije o 21 kilogramů méně surovin než před 5 lety.

NappiesTips icon 02 1536px

Výroba

 • Ze všech našich výrobních závodů se na skládky nebezpečného odpadu neposílá žádný odpad.

 • V našich evropských výrobních závodech nakupujeme 100% obnovitelnou elektřinu.**

 • Naším cílem pro všechny výrobní závody Pampers po celém světe do roku 2030 je nákup 100% obnovitelné elektřiny.

Nappies 03 1536px

Balení

 • Všechny obalové materiály našich plenek jsou 100% recyklovatelné.***

 • Všechny naše krabice se v současné době vyrábějí ze 100% recyklované lepenky.****

 • Naším cílem do roku 2025 jsou obaly vyrobené minimálně z 50 % z recyklovaného nebo obnovitelného materiálu.

Nappies 1536px

Přeprava

 • 100 % našich plenek prodávaných v Evropě se vyrábí v Evropě. Naše plenky vyrábíme ve vlastních výrobních závodech, které se nachází ve vaší blízkosti.

Nappiess icon 05 1536px

Likvidace plenky

 • Pampers zjišťuje, jak dát použitým plenkám druhý život.

 • První recyklační továrna naší společné firmy s názvem FaterSMART již stojí a pracuje v Itálii.

 • V Amsterdamu jsme zahájili sběr plenek pro recyklaci za pomoci tak zvaných chytrých odpadkových košů. Rodiče se mohou do programu zaregistrovat a pomocí aplikace odemknout koš a vhodit do něj použité plenky.

 • Společně s rodiči v Amsterdamu jsme shromáždili více než 200 000 plenek k recyklaci.

 • Plánujeme zavedení technologie recyklace plenek v 5 městech do roku 2023.

To je pouze výběr z kroků, které jsme udělali. Stejně jako pro děťátko, které se učí chodit, jsou pro nás všechny další kroky inspirací pro další výzkum a větší pokrok.

Jak zlikvidovat použité plenky v domácnosti

wash hands

1. Před a po výměně plenek si pokaždé umyjte ruce.

dirty nappy

2. Použitou plenku srolujte znečištěnou stranou dovnitř a zajistěte ji pomocí upevňovacích pásků. Budete s ní moci snadněji manipulovat a jednoduše ji vyhodíte do odpadkového koše.

throw-waste

3. Vždy si přečtěte pokyny na obalu. Jednorázové plenky se obvykle musí vyhazovat do běžného komunálního odpadu. Přesto je z praktických důvodů dobré mít na použité plenky samostatný koš s pedálem (a pytlem na odpad) na plenky vedle přebalovacího pultu. Používání koše s víkem nebo speciálního koše na plenky pomáhá redukovat zápach. Jakmile je tento malý koš plný, vyneste plenky společně s ostatním domácím odpadem.

warning-waste

4. Bezpečnost a hygiena především. Udržujte plenky, pytle do odpadkového koše a veškeré obalové materiály mimo dosah dětí.

banner

Nejčastější otázky

 • Díky technologickým pokrokům se průběžně snížila ekologická stopa plenek při zachování jejich výkonu.

  Například na plenky Pampers, které spotřebuje průměrné děťátko v Evropě v období, kdy je nosí, se v současné době použije o 21 kilogramů méně surovin než před 5 lety.

 • Použité plenky se typicky vyhazují s běžným domácím odpadem a tento odpad většinou končí na skládkách nebo ve spalovnách, kde není biologický rozklad možný.

Zjistěte víc

Při výrobě našich plenek udržitelnějším způsobem záleží na všem. Na tom, jak zajišťujeme materiály, jak plenky vyrábíme, a také na tom, jaké používáme obalové materiály. Neustále hledáme způsoby, jak jít ještě dál a přitom poskytovat stejně dokonalou ochranu pokožky vašeho děťátka.

Pokud chcete zjistit víc o tom, co už děláme, přečtěte si o dalších způsobech, jakými značka Pampers pečuje o děťátka a planetu, na které budou vyrůstat.

*Pouze pro výrobky prodávané v západní Evropě **S výjimkou Ruska a Ukrajiny. Certifikáty obnovitelné energie z větrných elektráren ***Kde jsou recyklační továrny ****Spotřebitelské boxy