Prostřednictvím našeho partnerství s fondem UNICEF pomáhají Pampers vymýtit mateřský a neonatální tetanus (MNT), onemocnění, které si každý rok zbytečně vyžádá životy 58 000 novorozenců, což znamená jeden život každých 9 minut.

MNT postihuje rodiny v těch nejchudších oblastech světa a objevuje se, když se novorozenci nakazí z důvodu nehygienických praktik při porodu, jako je například odstřižení pupeční šňůry nesterilními nástroji. Jakmile už se choroba projeví, neexistuje bohužel žádná skutečná léčba a ve venkovských oblastech rozvojového světa téměř všichni novorozenci infikovaní tetanem umírají – přesto lze této nemoci snadno předcházet očkováním.

Po devíti letech se s vaší pomocí v rámci kampaně „1 balení = 1 vakcína“ podařilo dosáhnout významných výsledků:

• darováno 300 miliónů vakcín

• pomoc při ochraně 100 miliónů žen a jejich novorozených dětí

• finanční prostředky od Pampers už pomohly vymýtit mateřský a neonatální tetanus v 15 zemích V každé zemi, ve které je MNT stále hrozbou, se nyní Pampers a UNICEF spolu s dalšími partnery snaží pomáhat ochránit život každičkého ohroženého novorozence.

Dětské zdravotní programy na světě

• Od roku 2004 už naše partnerství na podporu vývoje dětí, které jsme uzavřeli s dětským nemocničním centrem Children's Hospital Medical Centre v Cincinnati, pomohlo vyškolit přes 30 lékařů z Číny, Pákistánu, Brazílie, Mexika a Nigérie, čímž pomáháme zlepšovat zdravotnickou péči pro více než 1 milión dětí na světě.

• K téměř 2 miliónům rodin na různých místech v Africe a Asii se už prostřednictvím mobilních klinik Pampers dostaly zdravotnické služby a lékařské prohlídky.

Toto je pouze několik příkladů věcí, které děláme. Víme ale, že toho musíme udělat ještě daleko více, takže tímto naše snahy nekončí.