Snižujeme dopad na životní prostředí

Lepší plenky s menším množstvím materiálu

Největší příležitostí, jak snížit dopad na životní prostředí, je zaměřit se na snižování množství materiálu. Tato skutečnost vyplývá ze studií vládních agentur (jako je např. DEFRA ve Velké Británii) a značky Pampers.

• K výrobě dnešních plenek Pampers se používá daleko méně materiálu než dříve. Za posledních dvacet let jsme v Evropě a Severní Americe například snížili hmotnost a omezili obalový materiál našich plenek a tento stav stále zlepšujeme.

• Pampers se snaží také omezit používání kartónových krabic a místo nich používat pytle (proces už na několika místech v Evropě začal). Rodiče nám říkají, že se jim pytle líbí, protože se snadněji nosí. Tímto způsobem jsme také schopní ušetřit více než 80 % obalového materiálu a téměř 10 % plastů. Přechod od krabic k pytlům sníží také počet nákladních vozidel na silnicích, což ušetří až 162 tun CO2.

Obnovitelná energie, udržitelné zdroje

• V roce 2014 začal jeden z našich největších závodů v polském Targoweku jako první, který vyrábí Pampers, používat 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů, jako je slunce, vítr a voda.

• Naším cílem je používat materiály z udržitelných zdrojů a zároveň zachovávat špičkový výkon a ty nejlepší standardy bezpečnosti pro děti.

Děláme pokroky, ale víme, že ještě musíme ujít dlouhou cestu. Proto se budeme dál snažit hledat cesty, jak věci zlepšovat.

Souhlas pro soubory cookies