banner

Plenky Pampers již více než 50 let oslavují, podporují a chrání děti.

Alternative text

Zakladatel Victor Mills

Victor Mills byl americký chemický technolog, který při své práci pro společnost Procter & Gamble Co. způsobil převrat v péči o dítě vynálezem jednorázové plenky; na výrobku začal pracovat v 50. letech a testoval ho na svých vnoučatech (* 1897 – † 1. listopadu 1997).

www.britannica.com


Alternative text

50. léta

Někteří lidé měli za to, že tatínci vědí všechno nejlíp, ale Vic Mills věřil, že dědečci vědí ještě víc. (V USA běžel v letech 1949–1960 nejprve rozhlasový a posléze televizní pořad s názvem „Father Knows Best“ – Táta to ví nejlíp.) Tenhle chlapík (který prostě jen pracoval pro Procter & Gamble) hledal snazší způsob, jak přebalovat svého vnuka. Výsledkem bylo zrození Pampers.


Alternative text

60. léta

Někteří zamířili do Woodstocku. My jsme zamířili do obchodních domů, supermarketů a drogerií v celých Spojených státech s plenkou, která pomáhala udržovat děti v suchu a rodiče šťastné. Jediným problémem bylo, že nikdo přesně nevěděl, kam plenky Pampers naskladnit. Naše plenky byly tak odlišné, že se mohly nacházet v sekci s toaletními potřebami, v uličce s potravinami, v části s papírnickým sortimentem a dokonce i v lékárenské sekci.


Alternative text

70. léta

Kalhoty do zvonu. Boty na platformě. A páska. Ne magnetická zvuková páska. Skutečná páska. Nahradili jsme sponku páskou, aby se rodiče mohli v rychlosti podívat, co se děje v plence – a zachránit své prsty před případnou nehodou. Zaobírali jsme se také navrhováním batolecí velikosti plenek Pampers, extra savých plenek na den, vylepšených plenek pro novorozence, vatovaných plenek Pampers a kojenecké velikosti pro předčasně narozená miminka – zatímco ostatní šli na disco.


focus-pampers80s

80. léta

V tomto období bylo všeho hodně. I plenek. Představili jsme výhodná balení, protože ve skutečnosti nikdy nemáte příliš mnoho plenek. Přišli jsme také s dalšími skvělými nápady: s první tenkou plenkou vyrobenou s absorpčním gelovým materiálem; s elastickým utěsněním kolem nožiček; s pásky, které lze opakovaně zapnout; a s měkkou výstelkou. Došlo nám, že dokonce i naše vylepšení by mohla poskytnout něco navíc.


Alternative text

90. léta

Zapomeňte na peníze. Ukažte mi všechny nové plenky Pampers. Vyvinuli jsme extrémně suché a tenké plenky, které nasáknou vlhkost do jádra a tam ji uzamknou, aby mohly absorbovat ještě víc. A přišli jsme také s prvními natahovacími postranními pásky, aby byly plenky ještě pohodlnější.


Dnes

„Co vymyslí dalšího?“ Nuže, my jsme ti, kteří vymýšlí to další. Už jsme vyrobili plenky, které dýchají – ano, dýchají. A plenky Premium a Baby-Dry, které obsahují ochrannou vrstvu s pleťovým mlékem, která napomáhá udržet malé zadečky jemné a hladké. Dědeček Vic by na nás byl tak hrdý!

Alternative text