Toddler-Game-Follow-the-Leader-closed

Hra pro batolata: dětská hra, při níž ostatní napodobují vše, co dělá vedoucí hráč

Katie Murray

  • Umístění

    Venku

  • Oblast rozvoje

    Kognitivní vývoj

  • Co budete potřebovat

    Jedny tenisky

Jak hrát


Uvažujete-li o místech pro hry s batoletem, napadne Vás nejspíš park, který máte poblíž – a že by Vás také měl napadnout! Park je skvělé místo, kam zamířit za zábavou a hrou, ale věděli jste také, že to je prima místo, které může podpořit motorický rozvoj Vašeho dítěte i dosahování jiných milníků?

Prohánějte se po hřišti v parku a zahrajte si tuhle zábavnou hru – a Váš mrňousek přitom spálí nějakou energii.

Využijte terén hřiště jako prostředí pro venkovní dětskou hru, při níž dítě napodobuje vše, co dělá vedoucí hráč. Děti v tomto věku moc rády napodobují lidi kolem sebe, takže Vaše dítě by mělo po této příležitosti skočit a napodobovat Vás.

1. Řekněte svému batoleti, aby Vás po hřišti následovalo a opakovalo všechno, co uděláte.

2. Začtěte se hýbat! Můžete proběhnout pod prolézačkou, proplazit se kolem skluzavky nebo vyšplhat na schody. Cokoli děláte, nezapomeňte při tom volat pokyny („Teď skákej jako zajíček k houpačce!“). Pokud je Vaše dítě příliš malé, aby se řídilo pokyny, můžete ho držet za ruku, když se pohybujete hřištěm, místo aby šlo za Vámi.

3. Až projdete celým hřištěm, hezky svého mrňouska obejměte a poblahopřejte mu, že si vedl tak skvěle.

Triky a tipy


Abyste zajistili bezpečnost, zůstaňte blízko svému dítěti a sledujte co se děje na hřišti. Nechcete, aby Vaše mrně běželo pod skluzavkou, zrovna když se dolů bude klouzat jiné dítě. Abyste své malé motivovali, buďte nadšení. Jásejte, tleskejte, můžete dokonce přehrávat hudbu z mobilu přes reproduktory!

Učit se a růst


Následování pokynů při aktivitě pomáhá dítěti naučit se nové koncepty, jako například nahoru, dolů, přes a okolo. Nová slovní zásoba se mnohem snadněji zapamatuje, když zároveň slova, která říkáte, také předvádíte!

V tomto věku děti posouvají své fyzické limity a objevují nové způsoby, jak se jejich tělo může hýbat, takže šplhání, plazení se, skákání a hopsání po hřišti pomůže podpořit motorický rozvoj dítěte.

Mohlo by se vám líbit: