matching-game

Spojovací hra – hledání dvojic

  • Umístění

    Na cestách, doma

  • Oblast rozvoje

    Abeceda a čísla

  • Co budete potřebovat

    Kartičky s písmeny a číslicemi

Písmena a číslice jsou základními stavebními kameny psaní a čtení – můžete si s nimi však také užít zábavu. Hry založené na písmenech a číslicích představují skvělý způsob učení.

Jak na to
Vytiskněte dvě kopie šablony s číslicemi. Vystřihněte každou kartičku s číslem. Můžete je připevnit na kartotéční lístek nebo je laminovat v obchodě s kopírovacími službami, aby vydržely déle.

Hra na spojování číslic – vyložte čtyři karty, stranou s číslem tak, abyste na ni viděli. Začněte s čísly 1 a 2. Sledujte, jestli vaše dítě najde dvě čísla, která vypadají stejně. Až bude vaše dítě schopné spojit všechny karty, můžete si zahrát paměťovou hru. Obraťte karty tak, abyste na čísla neviděli. Sledujte, jestli si vaše dítě umí zapamatovat, kde každá jednotlivá karta leží!

Vytiskněte dvě kopie šablony s písmeny. Vystřihněte každou kartičku s písmenem. Můžete je připevnit na kartotéční lístek nebo je laminovat v obchodě s kopírovacími službami, aby vydržely déle.

Hra na spojování písmen – Až bude vaše dítě připravené ke hře, vyložte čtyři z jeho oblíbených písmen lícovou stranou vzhůru, abyste na ně viděli. Sledujte, jestli dítě najde dvě písmena, která vypadají stejně. Objevte některá písmena společně s dítětem. Poznává některá z nich? Umí najít první písmeno svého jména?

Triky a rady
U písmen začněte nejprve s malými písmeny a k velkým písmenům přejděte, až bude vaše dítě v pohodě s těmi malými.

Učení a růst
Děti pochopí písmena a číslice tak, že se s nimi budou v průběhu času setkávat. Spojovací hry jsou zábavným a efektivním způsobem, jak je svému dítěti představit.

Mohlo by se vám líbit: