The Pampers® Safety Promise

Pro Pampers je šťastný a zdravý vývoj vašeho dítěte nejvyšší prioritou. Už celá desetiletí jsme průkopníky v oblasti vývoje plenek na jedno použití a ve výzkumu zdraví pokožky. Jsme odhodlaní poskytovat vám veškerá fakta, abyste si používáním plenek, plenkových kalhotek a dětských čisticích ubrousků Pampers u svých dětí mohli být jistí.

Zde jsou odpovědi na některé běžné otázky, které dostáváme od rodičů. Pokud nenajdete to, co hledáte a stále máte dotazy ohledně výrobků Pampers, zavolejte na číslo 800 11 33 22.

Ano. Všechny výrobky Pampers jsou dermatologicky testované a každý den je bezpečně používá 25 milionů dětí po celém světě. U všech materiálů ve výrobcích Pampers – plenek, plenkových kalhotek a dětských čisticích ubrousků – se důkladnými testy prokázala bezpečnost a šetrnost pro děti. Pampers používá pouze materiály, u nichž se potvrdila bezpečnost pro děti. To je příslib bezpečnosti Pampers.

Pampers vybírá pro své plenky, plenkové kalhotky a dětské čisticí ubrousky všechny složky velmi pečlivě. Základem výběru je bezpečnostní profil materiálu a jeho vynikající účinnost při udržování pokožky dítěte v suchu a zdraví. V každé fázi vývoje vyhodnocujeme všechny složky, u kterých předpokládáme, že jsou bezpečné, ještě než se dostanou do kontaktu s pokožkou dítěte. Používáme pouze ty složky, u nichž se potvrdila bezpečnost pro děti.

Barviva používaná v plenkách Pampers jsou bezpečná. Jedná se o pigmenty, které nevyvolávají citlivost a jsou pečlivě posuzovány z hlediska bezpečnosti. Potvrdila se jejich bezpečnost pro kojence a děti a běžně se používají ve výrobcích, jako jsou kontaktní čočky a potravinářské obaly. Používáme je v obrázcích na plenkách a k označování různých složek plenky. Pampers ve svých výrobcích nepoužívá disperzní barviva.

Pampers do svých plenek chlor nepřidává. Používáme elementární proces bělení bez chloru.

Plenka obsahuje ve své vnitřní vrstvě velmi malé množství vůně, která zajišťuje příjemnější uživatelskou zkušenost. Parfémy byly vybírány podle přísných hledisek, pečlivě posuzovány a prokázala se bezpečnost jejich použití. Parfémy používané v plenkách Pampers jsou bezpečné pro pokožku dítěte, nezvyšují citlivost ani nezpůsobují alergickou reakci.

Všechny výrobky Pampers jsou dermatologicky testované a klinické výzkumy prokázaly, že jsou jemné i pro citlivou pokožku. Ve skutečnosti tento výzkum ukazuje, že dětské čisticí ubrousky Pampers pomáhají udržovat přirozené pH a jsou pro pokožku dítěte šetrnější než voda a žínka.

Ano. Můžete je používat na dětském hřišti, na jídelní židličce nebo na přebalovacím pultu. Dětské čisticí ubrousky Pampers likvidují nepořádek šetrně a efektivně. Jsou sice speciálně navržené pro čištění při přebalování, mohou se však bezpečně používat také na jiné části těla – včetně obličeje – a lze je použít při každé výměně plenky. Jsou dermatologicky testované.

Ano. Dětské čisticí ubrousky Pampers Sensitive jsou bez vůně. Byly dermatologicky testované a klinické testy prokázaly, že jsou k pokožce stejně šetrné jako žínka a voda.

Polypropylen je měkké a vysoce výkonné vlákno. Běžně se používá v textiliích, například v oděvech pro atlety, nebo v řadě spotřebních výrobků a v prostředcích osobní hygieny. Historie jeho používání u spotřebního zboží prokázala jeho bezpečnost. Stejně jako všechny složky používané v plenkách Pampers se polypropylen používá proto, že se u něj prokázala bezpečnost, zajišťuje suchost, přispívá k pohodlí dítěte a plenka díky němu dobře padne.

Petrolatum je součástí pleťového mléka, které se používá na povrchové vrstvě plenky a které pomáhá udržovat pokožku zdravou. Používáme čisté farmaceutické petrolatum, což je nejvyšší stupeň této složky.
Petrolatum se používá v mnoha typech balzámů na rty a v medicínských přípravcích na ochranu pokožky.

Adheziva (lepidla) se v plenkách používají proto, aby jednotlivé vrstvy materiálu držely na svém místě a aby bylo zaručeno, že obsah plenky zůstane uvnitř. Adheziva nejsou na těch částech plenky, které přichází do kontaktu s pokožkou dítěte. Naše adheziva byla důkladně testována a vyhodnocena z hlediska bezpečnosti a účinnosti.

Ne. Do plenek přírodní kaučuk nepřidáváme.

Ne. Do plenek formaldehyd nepřidáváme.

Ne. Do plenek parabeny nepřidáváme.

Kontaktujte nás, kdykoli se budete chtít na něco zeptat, nebo se podělit o zkušenosti s Pampers. Děkujeme!