The Pampers® Safety Promise

Pro Pampers je šťastný a zdravý vývoj vašeho dítěte nejvyšší prioritou. Už celá desetiletí jsme průkopníky v oblasti vývoje plenek na jedno použití a ve výzkumu zdraví pokožky. Jsme odhodlaní poskytovat vám veškerá fakta, abyste si používáním plenek, plenkových kalhotek a dětských čisticích ubrousků Pampers u svých dětí mohli být jistí.

Zde jsou odpovědi na některé běžné otázky, které dostáváme od rodičů. Pokud nenajdete to, co hledáte a stále máte dotazy ohledně výrobků Pampers, zavolejte na číslo 800 11 33 22.

 • Ano. Všechny výrobky Pampers jsou dermatologicky testované a každý den je bezpečně používá 25 milionů dětí po celém světě. U všech materiálů ve výrobcích Pampers – plenek, plenkových kalhotek a dětských čisticích ubrousků – se důkladnými testy prokázala bezpečnost a šetrnost pro děti. Pampers používá pouze materiály, u nichž se potvrdila bezpečnost pro děti. To je příslib bezpečnosti Pampers.

 • Pampers vybírá pro své plenky, plenkové kalhotky a dětské čisticí ubrousky všechny složky velmi pečlivě. Základem výběru je bezpečnostní profil materiálu a jeho vynikající účinnost při udržování pokožky dítěte v suchu a zdraví. V každé fázi vývoje vyhodnocujeme všechny složky, u kterých předpokládáme, že jsou bezpečné, ještě než se dostanou do kontaktu s pokožkou dítěte. Používáme pouze ty složky, u nichž se potvrdila bezpečnost pro děti.

 • Barviva používaná v plenkách Pampers jsou bezpečná. Jedná se o pigmenty, které nevyvolávají citlivost a jsou pečlivě posuzovány z hlediska bezpečnosti. Potvrdila se jejich bezpečnost pro kojence a děti a běžně se používají ve výrobcích, jako jsou kontaktní čočky a potravinářské obaly. Používáme je v obrázcích na plenkách a k označování různých složek plenky. Pampers ve svých výrobcích nepoužívá disperzní barviva.

 • Pampers do svých plenek chlor nepřidává. Používáme elementární proces bělení bez chloru.

 • Plenka obsahuje ve své vnitřní vrstvě velmi malé množství vůně, která zajišťuje příjemnější uživatelskou zkušenost. Parfémy byly vybírány podle přísných hledisek, pečlivě posuzovány a prokázala se bezpečnost jejich použití. Parfémy používané v plenkách Pampers jsou bezpečné pro pokožku dítěte, nezvyšují citlivost ani nezpůsobují alergickou reakci.

 • Všechny výrobky Pampers jsou dermatologicky testované a klinické výzkumy prokázaly, že jsou jemné i pro citlivou pokožku. Ve skutečnosti tento výzkum ukazuje, že dětské čisticí ubrousky Pampers pomáhají udržovat přirozené pH a jsou pro pokožku dítěte šetrnější než voda a žínka.

 • Ano. Můžete je používat na dětském hřišti, na jídelní židličce nebo na přebalovacím pultu. Dětské čisticí ubrousky Pampers likvidují nepořádek šetrně a efektivně. Jsou sice speciálně navržené pro čištění při přebalování, mohou se však bezpečně používat také na jiné části těla – včetně obličeje – a lze je použít při každé výměně plenky. Jsou dermatologicky testované.

 • Ano. Dětské čisticí ubrousky Pampers Sensitive jsou bez vůně. Byly dermatologicky testované a klinické testy prokázaly, že jsou k pokožce stejně šetrné jako žínka a voda.

 • Polypropylen je měkké a vysoce výkonné vlákno. Běžně se používá v textiliích, například v oděvech pro atlety, nebo v řadě spotřebních výrobků a v prostředcích osobní hygieny. Historie jeho používání u spotřebního zboží prokázala jeho bezpečnost. Stejně jako všechny složky používané v plenkách Pampers se polypropylen používá proto, že se u něj prokázala bezpečnost, zajišťuje suchost, přispívá k pohodlí dítěte a plenka díky němu dobře padne.

 • Petrolatum je součástí pleťového mléka, které se používá na povrchové vrstvě plenky a které pomáhá udržovat pokožku zdravou. Používáme čisté farmaceutické petrolatum, což je nejvyšší stupeň této složky.
  Petrolatum se používá v mnoha typech balzámů na rty a v medicínských přípravcích na ochranu pokožky.

 • Adheziva (lepidla) se v plenkách používají proto, aby jednotlivé vrstvy materiálu držely na svém místě a aby bylo zaručeno, že obsah plenky zůstane uvnitř. Adheziva nejsou na těch částech plenky, které přichází do kontaktu s pokožkou dítěte. Naše adheziva byla důkladně testována a vyhodnocena z hlediska bezpečnosti a účinnosti.

 • Ne. Do plenek přírodní kaučuk nepřidáváme.

 • Ne. Do plenek formaldehyd nepřidáváme.

 • Ne. Do plenek parabeny nepřidáváme.

Kontaktujte nás, kdykoli se budete chtít na něco zeptat, nebo se podělit o zkušenosti s Pampers. Děkujeme!