Pampers a udržitelný rozvoj – láska ke každému děťátku

Všechno nejlepší k narozeninám! Než si stihnete přečíst tuto větu, narodí se na celé naší planetě 31 novorozeňátek. To je každou minutu 267 narozených děťátek… 16 041 každou hodinu… 385 000 každý den!* Každé děťátko si zaslouží zářivou budoucnost. My v Pampers věříme, že společně vytváříme děťátkům lepší svět. Poskytnout děťátkům bezpečný, šťastný a zdravý start do života je to, co nás již 50 let pohání k inovacím a novým návrhům.

Bezpečnost a kvalita

I nadále budeme vyrábět bezpečné a vysoce kvalitní produkty, kterým každý den důvěřují miliony rodičů, pečovatelů a zdravotníků. V našem výzkumném a vývojovém centru (R&D) v Evropě pracuje asi 300 interních vědců, kteří ve spolupráci s pediatry a porodními asistentkami zajišťují bezpečnost, kvalitu a výkonnost našich plenek. Naše plenky, které si můžete zakoupit v maloobchodních prodejnách, se vyrábí v Evropě, v blízkosti našich spotřebitelů.

Rodiče znají svá děťátka nejlépe, a proto nás zajímají také jejich zkušenosti. Každý týden zveme do našeho R&D centra stovky rodin, aby otestovaly naše plenky. I nadále s nimi pak zůstáváme v kontaktu prostřednictvím našich call center.

  • Naše plenky, plenkové kalhotky a čisticí ubrousky jsou dermatologicky testované.

  • Neobsahují žádné parfémy klasifikované směrnicí EU jako alergeny. Nejsou bělené elementárním chlorem.

  • Máme nezávislé akreditace od organizací jako OEKO-TEX a Skin Health Alliance, které potvrzují, že naše výrobky jsou bezpečné pro citlivou dětskou pokožku.

Rodiče mohou najít podrobné informace o klíčových složkách, které jsou a nejsou součástí našich výrobků, zde.

Každá z našich plenek má kód, díky kterému je možné ji 100% zpětně dohledat až k obalu a k továrně, ve které byla vyrobená.

Láska ke každému děťátku | Pampers

Pampers pro předčasně narozená děťátka

Začátek života nemají všechna děťátka stejný. Některá děťátka se narodí dříve, než jsou dostatečně silná, aby opustila nemocnici. Pampers byly první velká značka, která vyvinula plenky speciálně navržené pro všechna předčasně narozená děťátka. Spolupracovali jsme s více než 900 zdravotními sestrami a strávili jsme více než 10 000 hodin inovacemi a vývojem plenek. Těší nás, že 97 % zdravotních sester z novorozeneckých oddělení souhlasí** s tím, že Pampers je důvěryhodná mezinárodní značka.

Naše nejmenší plenka pomáhá předčasně narozeným děťátkům v jejich raném vývoji. Poskytuje jim až 6 hodin v suchu a ochranu proti protečení pro nepřerušovaný spánek. Je vyrobená z extra hebkých materiálů, které jsou vhodné pro jejich citlivou pokožku. Do těchto našich plenek jsme integrovali inovativní indikátor vlhkosti, díky kterému zdravotní sestry vědí, kdy je třeba plenku vyměnit a kdy mohou děťátko nechat v klidu spinkat.

Láska ke každému děťátku | Pampers

Plenky pro všechny

Uvědomujeme si, že někdy může být těžké narodit se do našeho světa. Proto naše výrobky poskytujeme těm rodičům a pečovatelům po celém světě, kteří by se k nim jinak nemuseli dostat.

V loňském roce jsme věnovali více než 8 milionů plenek Pampers na podporu rodin po celém světě. Spolupracujeme s mezinárodními organizacemi jako UNICEF, Dons Solidaires ve Francii a Little Village ve Velké Británii.

Francie: 1 milion plenek pro organizaci Dons Solidaires Pro více než polovinu francouzských rodičů je zásadní vidět rovné příležitosti pro každé děťátko. Značka Pampers spolupracuje již více než deset let s organizací Dons Solidaires, která prostřednictvím sítě charitativních sdružení podporuje lidi ve složitých situacích. Na začátku pandemie jsme věnovali 450 000 plenek Pampers. I nadále v této podpoře pokračujeme. V roce 2021 jsme darovali 1 milion plenek Pampers na podporu rodičů a děťátek, kteří takové základní zboží, jako jsou dětské plenky Pampers, potřebují. Společně tak bojujeme proti nejistotě, která by mohla děťátkům hrozit.

Velká Británie: Spolupráce Pampers s organizací Little Village Little Village je charitativní organizace, která provozuje banku oblečení, hraček a podobných věcí na podporu dětí. Byla založená v roce 2015 s cílem zajistit, že se žádné dítě neocitne bez nezbytných základních potřeb, včetně plenek. Společně s partnerskými charitativními organizacemi podporuje distribuci více než 500 000 plenek Pampers do bank věcí pro děti po celé Velké Británii.

Láska ke každému děťátku | Pampers

Rovnost a inkluze

Péče o každé děťátko zahrnuje naši pokračující snahu o rovnost a inkluzi a náš způsob, kterým v našich reklamách zobrazujeme děťátka a jejich rodiče. Chceme dát tatínkům možnost zapojit se do péče o jejich děťátka stejnou měrou, jako to dělají maminky. Neustále hledáme způsoby, jak naši kampaň ještě více zviditelnit, aby mohla pomáhat.

Ve Spojených státech jsme chtěli pomoci řešit nerovnost, se kterou se při péči o děťátka mimo domov setkávají tatínci. Spojili jsme se proto s výrobcem přebalovacích pultů Koala Kare a zajistili jsme instalaci 5 000 přebalovacích pultů na pánské toalety. Tatínkové tak už nebudou muset přebalovat svá děťátka na podlaze nebo s nimi zápasit na záchodovém prkénku!

V Indii jsme zahájili kampaň s názvem #ItTakes2 (zapotřebí jsou oba), abychom inspirovali novopečené tatínky a ti se zapojili do péče o děťátko. Protože když je k početí děťátka zapotřebí obou, logicky by se oba měli postarat také o jeho výchovu, že?

V posledních 3 letech spolupracujeme v Polsku s největším polským řetězcem čerpacích stanic PKN ORLEN, abychom vytvořili „Koutky pro děťátka a jejich pečovatele.“ Náš cíl je podpořit všechny rodiče (maminky a tatínky) s děťátky tím, že vybudujeme oddělené dětské koutky v prostorách čerpacích stanic. Doposud v rámci této iniciativy vzniklo již více než 240 takových koutků.

* https://www.theworldcounts.com/stories/how-many-babies-are-born-each-day ** Údaje společnosti P&G, studie COINN 2016

Souhlas pro soubory cookies