Mimořádná – obyčejná kartónová krabice

Mimořádná – obyčejná kartónová krabice

  • Umístění

    Doma

  • Oblast rozvoje

    Představivost

  • Co budete potřebovat

    Středně velké krabice, víko, matice a šroub, nůž, šídlo, nit, bílý papír, páska, fix

Jak hrát


Kartónová krabice může být čímkoli, co si vaše maličké představuje. I když vaše děťátko může mít plnou náruč hraček, všechno, co bude potřebovat, je naprosto obyčejná krabice z kartónu.

Auto. Zvedněte středně velkou krabici pravou stranou vzhůru a odřízněte klopy. Pomocí matice a šroubu přidělejte k přední vnitřní stěně krabice kulaté plastové víko, takže získáte volant, kterým lze opravdu točit. Vystříhněte boční dveře, aby se vaše dítě mohlo dostat dovnitř i ven, a postavte dovnitř židličku, na které bude vaše batole sedět. Zeptejte se svého dítěte, kam jede a koho uvidí. Vezme si s sebou kufr? Koho vezme s sebou na projížďku? Tů tů!

Nákladní auto. Vezměte středně velkou krabici a na jednom konci vyřízněte menší otvor. Tím provlékněte silnější nit nebo prádelní šňůru a pro zajištění udělejte uzel. Vybídněte své batole, aby na vůz naložilo své plyšové kamarády, nebo ho vezměte na projížďku.

Vlak. Podle pokynů vyrobte vagon a s pomocí několika krabic zaháknutých do sebe vytvořte vlak. Vaše dítě se bude náramně bavit pokřikem „Všichni nastupovat!" a vybíráním jízdenek od svých pasažérů.

Hrací stůl. Vykrojte středně velkou krabici na jedné straně tak, aby vaše děťátko v kojenecké židličce nebo na podlaze nebo vaše batole na židli mohlo sedět s nohama vespod. Překryjte horní část kontaktním papírem. Děťátko může sedět u svého hracího stolu s nějakými hračkami nebo jíst svačinu rukama; batole si může kreslit obrázek, prohlížet knížku nebo si hrát na to, že píše za psacím stolem dopis.
Sporák. Otočte středně velkou krabici na stranu a páskou zalepte zavírání vzadu. Překryjte horní část bílým kontaktním papírem a pomocí černého popisovače nakreslete čtyři hořáky. Můžete nakreslit i otočné knoflíky nebo přišroubovat k zásuvkám zaoblená dřevěná madla. Vyřízněte dvířka trouby, která se mohou otvírat a zavírat.

Kuchyňský dřez. Zakryjte jeden konec středně velké krabice kontaktním papírem na ochranu proti cákancům. Vyřízněte do tohoto konce otvor velký tak akorát na plastovou láhev a umístěte láhev do otvoru.

Domeček pro hru na jukanou. Do velké krabice na domácí spotřebiče vyřízněte okna a dveře tak, aby mohlo vaše dítě vlézt dovnitř a hrát hru na jukanou. Vaše batole se bude bavit tím, že vás bude zvát do svého domečku nebo obchodu a bude chtít, abyste s ním předstírali hru.

Učení se a růst


Obyčejná kartónová krabice může představovat neobvyklý způsob, jak u dětí stimulovat představivost. Předstírání hry je velice účinným způsobem, pomocí něhož se děti dozvídají, jak to funguje v reálném světě.

Mohlo by se vám líbit: