Jak se připravit na první hrací schůzku

Jak se připravit na první hrací schůzku

Ellen Neuborne

Hrací schůzky jsou pro vaše maličké skvělým způsobem, jak navazovat kontakty. Hodina či dvě zábavy s jinými dětmi pomáhá navazovat přátelství a je to báječný čas, jak si v praxi nacvičit sociální dovednosti.

Tady jsou některá pravidla pro naplánování procesu herního odpoledne.

Učení a zábava


Ve vývojové fázi batolete mají hrací schůzky vzdělávací i zábavný charakter. Batolatům přinášejí tyto schůzky velký užitek, protože jim pomáhají rozvíjet sociální dovednosti. Podle Americké akademie pediatrů (AAP) je to čas, kdy na sebe vzájemně působí se svými vrstevníky, a učí se, kdo je na řadě, jak se podělit, a další důležité modely sociálního chování.

Jak už však možná víte, batolata mohou být také pěkná kvítka, takže dobrý plán s několika tipy a radami podle AAP může pomoci zajistit, aby vše probíhalo hladce:

• Naplánujte časové doby zdřímnutí.
• Nabízejte svačinky a nápoje, které jsou vůči batolatům přátelské.
• Mějte po ruce od každé hračky dva kusy (dvě auta, dvě lopatky, dva míče), abyste zabránili řevnivosti v případě, že se vaše dítě nebude chtít dělit.
• Mějte nablízku dospělé, kteří by pomohli vysvětlit a vymluvit jakýkoli případný problém a neochotu podělit se.

Nezapomeňte si udržet smysl pro humor! Ať už plánujete jakkoli dobře, vaše batole stejně může bouchnout svého hosta plyšovým medvídkem do hlavy a jeho matka může mít námitky proti každému jídlu, které jste plánovala podávat.

Prostě se usmívejte – a mějte na paměti, že hracích schůzek ještě bude!

Mohlo by se vám líbit: