coin-banking

Kovové mince do kasičky

  • Umístění

    Doma

  • Oblast rozvoje

    Abeceda a čísla

  • Co budete potřebovat

    Krabice s víkem, 6 "mincí" (víčka od skleniček), ostrý nůž, krycí nebo balicí páska

Jak na to
Vyrobte si dětskou pokladničku tak, že pomocí ostrého nože vyříznete otvor do plastového víka prázdné kartónové krabice od zmrzliny.

Okraje otvoru pokladničky můžete oblepit pomocí krycí nebo balicí pásky. Otvor pokladničky musí být dostatečně široký, aby jím prošla víčka od malých sklenic – mince – zasunovaná do pokladničky bokem.
Dejte svému miminku kartónovou krabici od zmrzliny a několik víček od sklenic – mincí. Nechte ho, aby si zkusilo vhodit mince do pokladničky bez víka. Jakmile uvidíte, že pochopilo princip, nasaďte na pokladničku víko a ukažte mu, jak zasouvat mince do otvoru pokladničky, pěkně jednu po druhé. Nahlas pomalu počítejte, jak budou mince padat dovnitř.

Mince vždycky tak pěkně bouchnou o dno kartónové krabice, že vaše dítě bude chtít znovu odstranit víko, vysypat mince ven a naplnit zase pokladničku. A znovu a znovu, pořád dokola.

Učení a růst
Zasouvání falešných mincí do otvoru pokladničky pomáhá rozvíjet koordinaci ruky a oka a manuální zručnost. U vašeho batolete díky tomu rovněž dochází k rozvoji dovednosti umět vyřešit problém, jelikož dítě se snaží přijít na to, jak vhodně umístit každou jednotlivou minci, aby hladce vklouzla do otvoru pokladničky.

Mohlo by se vám líbit: