baby-nurseries-101-esential-items

Dětské pokoje tváří v tvář: nezbytné věci

Monica Gullon

1. Přestavitelná dětská postýlka


Vaše miminko stráví spoustu času ve své postýlce, kde bude spát, vrnět, smát se a hrát si, takže její bezpečnost je nanejvýš důležitá. Kdybyste měli do dětského pokoje kupovat jenom jednu novou věc, ať je to dětská postýlka. Aby se vám to vyplatilo, je dobré investovat do postele, kterou lze přestavit z dětské postýlky na postel pro batolata.

2. Přebalovací stůl


Vaše malé štěstíčko bude takovým strojem na dělání hovínek. Pomocí jednoúčelového stolu je přebalování plenek rychlou a snadnou záležitostí. Vyberte si výšku, která vám bude při přebalování pohodlná.

3. Systém látkových plen nebo plenek na jedno použití


Bude to tak jednoduché nebo zábavné, jak budete chtít. Vyberte si bezpracné fungování.

4. Houpací křeslo Glider s podnožkou, houpací křeslo nebo pohodlné křeslo s opěrkami na ruce


Budete v něm držet, krmit a konejšit své miminko, což z něj dělá nejdůležitější křeslo v domě. Stojí za to si ho před nákupem vyzkoušet, takže si do něj sedněte, pohoupejte se a natáhněte si nohy.

5. Prádelník


Praktický prostor na ukládání dětského oblečení, ručníků, osušek, přikrývek a plenek navíc; rovněž představuje skvělý způsob, jak dětský pokoj barevně rozzářit a dodat mu něco ze své osobnosti. Kupte prádelník, který není hotovým výrobkem, a vdechněte mu něco ze své osobnosti pomocí barvy, zrestaurujte ho jako vzácné rodinné dědictví nebo se rozhodněte pro něco čistě moderního.

6. Prádelní koš


Budete potřebovat místo na hory prádla, které děťátko zašpiní. Téměř každá nádoba může sloužit jako prádelní koš, ať už je to plátěná taška, proutěná nádoba, nebo barevný plastový koš.

7. Záclony, závěsy nebo rolety


Tmavý pokoj usnadní miminku usínání během dne. Jednoduché zatahovací rolety mohou pokoj zatemnit poměrně levně. Anebo můžete utratit spoustu peněz za ozdobné závěsy.

8. Dětská chůvička


Pro klid duše budete o toto zařízení stát, chcete totiž mít své miminko pod kontrolou, zatímco se vzdálíte z jeho pokoje. Přístroj z bazaru obvykle postačí anebo by se vám mohl zalíbit nejnovější mobilní telefon s kamerou.

9. Reproduktory


Reproduktory na vašem mobilním telefonu nebo přenosném přehrávači hudby umožňují přehrávání klasické hudby, ukolébavek, nahraných pohádek nebo bílého šumu ke zklidnění, zábavě nebo povzbuzení vašeho děťátka.

10. Lampička s tlumeným světlem


Díky lampičce s tlumeným světlem budete mít nad světlem kontrolu. Když se půjdete v noci podívat na miminko, ztlumte světlo na minimum, a naopak přidejte na maximum, když budete během zamračeného dne stříhat miminku drobné nehtíčky na nohou .

Tipy a rady inteligentní maminky


• I když je to, technicky vzato, dětský pokoj, vy a další pečovatelé v něm budete trávit spoustu času. Při výběru jednotlivých věcí myslete tedy i na dospělé.
• Abyste si byli jistí, že se všechno do pokoje vejde a projde dveřmi, změřte všechno, co chcete koupit, ještě před vlastním nákupem.
• Nemějte potřebu nacpat dětský pokoj věcmi! Budete si muset nechat volný prostor na chození kolem nábytku a miminko bude na podlaze potřebovat spoustu místa, aby mohlo lézt a hrát si.

Mohlo by se vám líbit: