kitchen-music

Kuchyňská muzika

  • Umístění

    Doma nebo venku

  • Oblast rozvoje

    Zábava a hry

  • Co budete potřebovat

    Krabice od cereálií, kovové hrnce, pokličky, dortová forma, plastová nádoba, lžíce

Ve vaší kuchyňské lince se skrývá kapela, která už se těší, až si zahraje! Maskovaná za hrnce a pánvičky čeká, až vy i vaše dítě s těmito nástroji bouchnete, plácnete, zatřesete, zabrnkáte a zachrastíte a začnete vyluzovat zajímavé zvuky.

Jak hrát
Prozkoumejte všechny různé zvuky, které mohou pánve a hrnce vydávat. Vyzvěte své dítě, aby dupalo pomocí nohou do taktu (pokud už chodí) a přidalo se k vám do slavnostního průvodu po celém domě nebo třeba i venku. Budete-li chtít, můžete si na sebe obléct různé klobouky, šály, šátky, pláště nebo peleríny.

Připravte si nějakou pochodovou hudbu a spusťte muziku. Střídejte se ve vedení průvodu a pozvěte celou rodinu, aby se k vám přidala!

Udělejte si sami...
Rumba koule – prázdné kovové dózy na čaj nebo čisté plastové láhve od šťávy naplněné syrovou rýží, praženou kukuřicí nebo fazolemi (nádoby pevně zalepte lepidlem nebo lepicí páskou).
Kytara – 2litrová krabice od mléka (nebo krabice od bot) s vyříznutým otvorem, „strunou“ (provázkem) zavěšenou pomocí gumiček.
Tamburína – dva papírové talíře naplněné suchými fazolemi a pevně slepené k sobě.
Dechový nástroj kazoo – rulička od kuchyňských utěrek nebo toaletního papíru s čtvercem voskového papíru (asi 8 x 8 cm) připevněným k jednomu konci pomocí gumičky a izolepy.

Mohlo by se vám líbit: