Toddler Playdate Activity Musical Chairs_closed

Aktivita pro herní odpoledne s batolaty: Hudební židle

  • Umístění

    Doma

  • Oblast rozvoje

    Zábava a hry

  • Co budete potřebovat

    Vícero polštářů, hudební zdroj (CD/MP3 přehrávač), reproduktory

Ať už se rozhodnete uspořádat herní odpoledne pro více batolat, nebo jenom budete mít kolem sebe skupinku dětí na narozeninovém večírku, pravděpodobně budete přemýšlet, jak je zabavit. Zaprvé je užitečné vědět, jak na tom vaše dítě je, pokud jde o sociální dovednosti.

V období mezi 18 a 36 měsíci věku se možná vaše batole začne učit, co to znamená hrát si a vzájemně komunikovat s ostatními. Možná zjistíte, že si prostě hraje vedle ostatních dětí, místo aby si hrálo s nimi, což je naprosto normální. To však neznamená, že byste neměli zavádět činnosti pro batolata, které jsou určené pro více než jedno dítě. Při této variaci hudebních židlí se bude hýbat a smát každý.

Jak hrát


Položte na podlahu několik polštářů a přesvědčte se, že jich máte víc, než je počet dětí hrajících tuto hru. Pusťte nějakou hudbu a jako DJ pravidelně zastavujte a pouštějte jednotlivé skladby. Vysvětlete dětem, že si musí sednout na polštář pokaždé, když přestane hrát hudba.

Tipy a rady


Napomáhejte kreativnímu rozvoji batolat tím, že budete chtít, aby napodobovala různé vaše pohyby. Předveďte jim, jak mohou tancovat jako kuřátka nebo chodit jako sloni. Napodobování projevů různých zvířat pro ně bude ohromná zábava, a možná dokonce přijdou i s některými vlastními nápady. Tato hra je více o tom užít si legraci než dodržovat pravidla, takže se neznepokojujte, pokud bude některé z batolat pokračovat v tanci, i když už nebude hrát hudba.

Učení se a růst


Kreativita a sebevyjádření jsou důležitou součástí vývoje batolete a kreativní činnosti, jako například tanec, budou napomáhat rozvoji představivosti vašeho dítěte.

Mohlo by se vám líbit: