Finger-painting

Malování prsty

  • Umístění

    V pohybu, Doma

  • Oblast rozvoje

    Zábava a hry

  • Co budete potřebovat

    Zástěra, barva na malování prsty (1-3 lžíce tekut. škrobu na 1 lžíci temperové barvy)

Většině dětí se líbí kreslení prsty a pocit, že mohou udělat nepořádek! Naštěstí je snadné si tuto zábavu dopřát a udělat několik opatření, abyste tento nepořádek měla pod kontrolou.

Jak si hrát

Vyberte si takovou místnost, ve které vám nebude vadit, když si dítě bude hrát s barvami. Podlahu a stůl zakryjte novinami. Pomozte dítěti vyhrnout rukávy a dejte mu zástěru, horší oblečení nebo velké triko, aby si neumazalo šaty od barvy.

Požádejte dítě, aby nějaký papír pomalovalo barvou. Na povrch papíru potom cákněte lžíci (15 ml) vody a ukažte, jak to klouže. Celý postup můžete také obrátit a lžičku (5 ml) barvy nanést na mokrý papír. Oba papíry porovnejte.
Začněte s jednou hlavní barvou. Postupně představujte ostatní barvy, aby je mohlo dítě míchat a sledovat, jak se mění. Dítě do procesu zapojujte a mluvte o tom, jaký je to pocit malovat prsty. Motivujte ho k tomu, aby mluvilo o tom, co dělá.

Pusťte nějakou hudbu, která malé prstíky rozpohybuje! Ukažte dítěti, jak prsty kreslit různé tvary. Namalovaný papír můžete také obtisknout. Na kresbu přiložte jiný, stejně velký nebo větší, papír a přitlačte.

Pokud si vaše dítě nechce umazat prsty od barev, můžete barvy nahradit jiným materiálem, jako je např. tekuté mýdlo, gel na holení s kapkou přidaného potravinářského barviva, nebo dokonce čokoládový pudink!

Triky & rady
Voděodolný papír nebo speciální papír určený k malování rukama vám umožní daleko lépe míchat barvy a sledovat jejich spojování.

Učení & vývoj
Malování prsty je pro malé děti jednou z emocionálně nejuspokojivějších forem kreativního vyjádření. Přínosem je pro ně možnost posílit svaly na rukou a prstech a pochopení, jak míchat barvy.

Mohlo by se vám líbit: