Jak často musím svého novorozence přebalovat?

Jak často musím svého novorozence přebalovat?

Jako čerství rodiče budete pravděpodobně zvědaví, kdy je třeba přebalit svému děťátku plenku. Existuje mnoho faktorů, které hrají roli v tom, kdy budete potřebovat miminko přebalit – a kdy to může počkat.

První přebalování může být docela obtížné, ale dříve či později tomu přijdete na kloub. S jemným dotykem a milující péčí se na to možná ještě začnete těšit. Vaše maličké se bude z kontaktu s vámi také těšit.

Jak často je třeba přebalovat


Zkontrolujte plenku svého miminka každé dvě až tři hodiny. Přebalování plenky ihned poté, co se vaše děťátko vymočí, není pokaždé nutné – podle Americké akademie pediatrů (AAP) mohou novorozenci močit každou hodinu. Vyměňte plenku ihned poté, co bude mít vaše děťátko stolici. Novorozenci budou mít tekutou stolici, což bude s největší pravděpodobností nepříjemné i s velmi kvalitními plenkami. Budete-li při přebalování plenek ostražití, můžete snížit pravděpodobnost výskytu vyrážek.

Co dělat, když miminko spí


Přebalte miminku plenku před tím, než ho uložíte ke zdřímnutí, a poté po zdřímnutí. Pokud bude vaše děťátko spát celou noc (sedm až osm hodin v kuse), dejte mu čistou plenku před uložením do postýlky a další čistou plenku, až se probudí. Tak bude mít vždy čistou plenku s kapacitou pojmout větší vlhkost.

Další důležité doby, pokud jde o přebalování


• Po stolici
• Před jízdou autem
• Před návštěvou lékaře
• Před odchodem z domu na delší dobu

Zapamatujte si jednu důležitou věc – vždy záleží na vašem vlastním uvážení, kdy se rozhodnete své miminko přebalit – jenom se maximálně snažte udržet své děťátko v suchu a pohodlí!

Mohlo by se vám líbit: