toddlers-and-imaginary-play

Batolata a imaginární hra

Cheryl Lock

  • Umístění

    Doma nebo venku

  • Oblast rozvoje

    Kognitivní vývoj

  • Co budete potřebovat

    Kartónová krabice, staré oblečení

Imaginární hra bude vašemu batoleti pomáhat v rozvoji dovedností potřebných pro normální zdravý růst a vývoj batolete. Tady je pár zábavných nápadů, které vašemu dítěti pomohou, aby ze svých her vytěžilo co nejvíce.

Jak na to
Pomozte svému batoleti létat po obloze jako superhrdina s plyšovými tygříky, aniž by opustilo bezpečí ložnice. Je snadné zásobit představivost batolete pomocí jednoduchých rekvizit a hraček. Skončete s efektními doplňky a jenom si zajděte pro staré věci. Například obrovská kartónová krabice může posloužit jako vesmírná loď nebo třeba provizorní kánoe.

Staré oblečení obohatí imaginární hru o další rozměr zábavy: může se proměnit v nesčetně věcí, jako je například lékařský stejnokroj nebo oblek pro obchodníka.

Triky a rady
Odolejte touze příliš se zapojit do imaginární hry svého batolete nebo v nadměrné míře používat logiku. Základní myšlenkou imaginární hry je umožnit dítěti, aby jeho představivost pracovala na plné obrátky.

Budete-li mu chtít pomoci rozvinout nové způsoby, jak si na něco hrát, zkuste mu dát jednoduchý návrh nebo scénář a potom ho nechte, ať si vybere. Například mu můžete navrhnout, aby si hrálo na to, že právě dostalo nějaké dobré zprávy. Zeptejte se ho, jak by reagovalo, a potom batole nechte, ať si to vezme a utíká s tím pryč.

Dalším zábavným nápadem je předložení alternativní dějové linie oblíbeného filmu nebo knihy vašeho batolete. Součástí této hry jsou nové postavy a zápletky. Mohli byste si nový příběh dokonce i zapsat, jak jej budete předvádět, což by mohlo zvětšit dobu jeho hraní.

Ať už navrhnete cokoli, co nejvíce to zjednodušte a nechte své dítě, aby všechno řídilo, protože jedině tak vytěží ze svého hraní maximum.

Učení a růst
Imaginární svět umožňuje batolatům, aby si vyzkoušela různé věci a urovnala své emoce na základě toho, co se děje ve skutečnosti. Imaginární hra je pro vaše dítě skvělým způsobem, jak přehrávat fiktivní scénáře a nacvičovat si reakce, které potom může uplatnit ve skutečném životě. Povzbuzujte své dítě, aby v imaginární hře pokračovalo, a občas mu dodejte nové rekvizity.

Mohlo by se vám líbit: