Baby-Game-Catch-closed

Hra pro děti: chytání míče

Melissa Vonder Haar

  • Umístění

    Doma nebo venku

  • Oblast rozvoje

    Motorické dovednosti

  • Co budete potřebovat

    Měkké míčky různých velikostí, barev a struktur

Jak hrát


Shromážděte několik měkkých míčků – nejlépe různých tvarů a velikostí – a jeden přikutálejte dítěti. Povzbuzujte ho, aby vám jej přikutálelo nebo hodilo zpátky, v případě potřeby mu pomozte.

Mluvte o předmětech a o tom, co děláte, říkejte dítěti: „Teď jsi hodil/a ten zelený míček“ nebo „Kutálím ti puntíkatý míč.“ Jak dítě roste, zkuste tuto dětskou aktivitu určitým způsobem strukturovat, chtějte, aby vám dítě kutálelo nebo házelo konkrétní míč.

Triky a rady


V tomto věku vaše dítko nebude mířit přesně. Ještě stále pracuje na pohybech ruky a prstů a nejprve bude do míče bouchat a plácat. Počítejte s tím, že mu s rozvojem těchto raných motorických dovedností budete muset pomoci a že bude potřebovat hodně praxe.

Cílem hry je pomoci dítěti získat kontrolu a koordinaci pomocí opakovaného uchopení, kutálení a házení míčem.

Učit se a růst


Opakovaný pohyb v této dětské aktivitě povzbuzuje malé dítě, aby své tělo používalo novými a odlišnými způsoby, což mu dává pocit, že něco zvládá a má to pod kontrolou. Je to úžasný pocit, že něco dokázalo, když si dítě uvědomí: „Já jsem právě ten míč rozkutálel/a!“

Jak vaše dítě poroste, bude zábavné sledovat, jak se tato hra vyvíjí, až opravdu bude umět míč hodit, a nakonec jej i chytat. A jestli se jednou ve starším věku dá na fotbal nebo na basket, budete si vždy pamatovat, kde je počátek jeho míčových dovedností!

Mohlo by se vám líbit: