Play the Peak-a-bear Baby Game

Zahrajte si na jukanou

Melissa Vonder Haar

  • Umístění

    Doma nebo venku

  • Oblast rozvoje

    Kognitivní vývoj, jemné motorické dovednosti, trvalost objektu

  • Co budete potřebovat

    Budete potřebovat deku a oblíbenou hračku. Hra pomáhá dítěti více poznávat svět.

Budete-li hledat nějakou novou činnost, kterou byste svého maličkého zabavili, tato hra na jukanou bude zaručený hit. Budete se divit, jak tato jednoduchá dětská hra podporuje rozvoj ve všech oblastech a pomáhá vašemu dítěti dosáhnout důležitých milníků v jeho vývoji.

Jak hrát


Při této hře na jukanou zvanou „kuk na méďu“ bude vaše 7 až 9měsíční děťátko znovu nalézat svou oblíbenou ztracenou hračku. Vezměte oblíbenou hračku, například plyšového medvídka, a zčásti jej schovejte pod deku. Potom povzbuzujte děťátko, aby medvídka našlo.

Bude-li toho už schopné, nechte je, aby po medvídkovi chňaplo. V opačném případě méďu seberte sami a zvolejte: „Našel/la jsem medvídka!” Hru opakujte tak dlouho, dokud udržíte pozornost dítěte. Trik spočívá v tom, že vnesete do nalézání hračky vzrušení, protože děťátko bude při této dětské hře čerpat energii z vašeho veselí.

Triky a rady


Postupem času, jak bude vaše miminko dělat při této hře pokroky, zvedněte laťku výš a hračku schovejte pod deku úplně. Za větší obtížnost je ale také třeba více pochválit! Obměňujte hru tak, že budete schovávat různé hračky – to podpoří zájem vašeho maličkého o hru a může také napomoci ve vývoji jazykového rozpoznávání v raném věku.

Učení se a růst


Neměnnost věcí je zásadní pro to, aby vaše miminko pochopilo fungování světa. Dětské hry, na jejichž základě dítě pochopí, že maminka tu stále je, i když není vidět, jsou prvním stupněm k rozvoji paměti vašeho děťátka. Tato činnost rovněž podporuje motorický vývoj, jelikož vaše dítě používá koordinaci oko-ruka, aby na ukrytou hračku dosáhlo a sevřelo ji do ručičky.

Mohlo by se vám líbit: