shape-sorter

Motorický hlavolam podle tvarů

  • Umístění

    Doma

  • Oblast rozvoje

    Zábava a hry

  • Co budete potřebovat

    Krabice od bot, pero nebo tužka, ostrý nůž, míčky, dřevěné kostky

Třídění a spojování základních geometrických tvarů a jejich umísťování do odpovídajících otvorů představuje první krok na cestě k složitějším skládačkám a hlavolamům, které budou vaše dítě bavit později. Vyrobte si vlastní motorický hlavolam podle tvarů.

Jak na to
Najděte si krabici od bot a na víko nakreslete dva tvary – kruh, který bude dostatečně velký, aby se do něj vešly malé míčky nebo prázdné filmové kazety, a čtverec o velikosti dřevěné stavební kostky. Pomocí ostrého nože vyřízněte otvory.

Potom svému batoleti nabídněte několik věcí kulatého a čtvercového tvaru, aby se na ně podívalo a osahalo si je, zatímco je budete nazývat jmény a popisovat je. „Tohle je míček.“ „Míčky jsou kulaté.“ „Do kterého otvoru se vejde míček, co myslíš?“

Poté, co dovnitř vhodíte pár míčků a kostek, ukažte svému batoleti, jak zvednout víko krabice od bot, aby se mohlo podívat, kam všechny ty věci zmizely. Jsou právě tam, připravené, aby si s nimi dítě mohlo začít znovu hrát. Později přidejte různé tvary, čímž značně zvýšíte podněty a nároky této hry.

Učení a růst
Vzhledem k tomu, že se batolata snaží umístit geometrické tvary do odpovídajících otvorů, učí se, jak plánovat, předpovídat a řešit problémy.

Mohlo by se vám líbit: