the-sensational-bag

Taška plná báječných věcí

  • Umístění

    Na cestách, doma, venku

  • Oblast rozvoje

    Zábava a hry

  • Co budete potřebovat

    Plátěná taška, drahocennosti pro stimulaci smyslů

Zabalte si tašku s různými věcmi na hraní, které stimulují smysly miminka, a berte si ji s sebou na výlety autem, na prohlídky k lékaři, do restaurace – anebo kamkoli, kde by se to mohlo hodit k zabavení a rozptýlení pozornosti miminka. Batolatům se tyto věci také líbí.

Jak na to

Shromážděte věci na hraní, které budou stimulovat smysly v některých nebo ve všech těchto oblastech – zrak, sluch, hmat a čich. Zapojte fantazii a buďte co nejvíce vynalézaví.

Zrak – nerozbitné plastové zrcátko (hra na „Vidíš mě, nebo ne? To jsem já!“), malý hranol nebo CD pro dělání duhy, malá baterka, aby vaše dítě mohlo sledovat paprsek, rodinné foto v plastovém obalu (viz zábavná hra naše foto), prstová loutka (viz hra naše prstové loutky) a ponožka ke schovávání věcí nebo pro pohotové vytvoření loutky z ponožky.

Sluch – několik plastových filmových kazet obsahujících rýži, zvoneček, fazole, minci, a třeba i vodu (horní část kazety pevně zalepte lepidlem nebo bezpečně přelepte izolepou); sada prázdných klíčů na kroužkové klíčence z železářství, malá natahovací hudební skříňka nebo hudební hračka a páska s nahranými oblíbenými písničkami vašeho miminka, které jste nazpívali vy.

Hmat – různé látkové čtverce s rozmanitými texturami o délce jedné strany 15 cm, papírový fén do ruky na dělání jemného vánku v místnosti, přírodní dětský olej pro zklidňující masáž, rolička izolepy, několik pevně svázaných dětských ponožek, každá s něčím, čeho se lze dotknout a co lze stisknout, celofánový obal a kousek papíru na pečení.

Čich – jednotlivé látkové taštičky se sušenými bylinkami nebo květinami, jako je například máta, levandule a okvětní lístky růže, které budou pevně zašité. Také s sebou přineste jednu nebo dvě čerstvě řezané květiny nebo nějaké bylinky ze zahrady.

Učení a růst
Miminka se učí podle smyslů. Jejich informace o světě a pochopení fungování věcí na světě se vyvíjejí prostřednictvím stimulace jejich smyslů.

Mohlo by se vám líbit: