Photo-fun

Zábava s fotografiemi

  • Umístění

    Doma

  • Oblast rozvoje

    Zábava a hry

  • Co budete potřebovat

    Rodinné momentky, obal, sáčky, malé fotoalbum, umělohmotné kapsy, průhledné folie

S kartičkami s aktivitami, které vyrobíte z rodinných fotografií, je skvělá zábava. Vaše dítě nejen zabaví, ale také mu pomohou zjistit víc o světě a o důležitých lidech v něm.

Jak si hrát
Vaše dítě se učí rozeznávat zrakem, sledovat věci a lidi a soustředit se na ně. Rozvíjí se u něj také schopnost koordinace pohybu hlavou a očima. Postupně se naučí rozeznávat a pojmenovávat známé obličeje. Tato aktivita pomůže batolatům i starším dětem pamatovat si příbuzné, kteří žijí daleko.

Triky & rady
Vložte své fotografie do měkké foto kostky vyrobené pro malé děti. Kostky najdete v obchodech.

Učení & vývoj
Shromážděte momentky lidí ze své rodiny a vložte je do uzavíratelných průsvitných sáčků nebo odolného malého fotoalba. Fotografie můžete také vložit mezi průhledné laminované fólie – nechte si je zalaminovat ve specializovaných obchodech – nebo použijte umělohmotné kapsy. Smyslem je, aby s nimi dítě mohlo snadno manipulovat, či je dokonce strkat do úst.

Pokud budete fotografie laminovat, udělejte v horním levém rohu každé z nich otvor a spojte je dohromady kroužkem na klíče nebo na záclony. Zavěste tento balíček fotografií dítěti ke kočárku, dětské sedačce, vysoké židličce u stolu nebo k postýlce.

Mohlo by se vám líbit: