Začalo vaše maličké trénovat chození na nočník? Potom možná nastal čas zahodit plenky a začít používat tréninkové plenkové kalhotky! Zde se dozvíte, jak mohou tréninkové plenkové kalhotky pomoci usnadnit věci během trénování chození na nočník.

1. Mohou zvýšit sebevědomí vašeho dítěte

Z psychologického hlediska mají tréninkové plenkové kalhotky pro mnoho dětí přínos. Děti se díky nim mohou cítit dospěleji, když jejich tréninkové plenkové kalhotky vypadají podobně jako ty, které nosí maminka s tatínkem. A nejen to: možnost převléci si tréninkové plenkové kalhotky úplně samo napomáhá rozvoji smyslu pro samostatnost.

2. Pomáhají s přechodem

Tréninkové plenkové kalhotky jsou rovněž dobrým odrazovým můstkem pro mezifázi přechodu ke spodnímu prádlu, protože svým designem spodní prádlo napodobují a umožňují dítěti ucítit, když se počůrá.

Ale dokud vaše dítě nevydrží být v suchu několik hodin, můžete pro klid duše používat tréninkové plenkové kalhotky, a zamezit tak případnému znečištění spodního prádla.

3. Snadno se používají

Tréninkové plenkové kalhotky jsou navrženy tak, abyste je mohli snadno používat – vy i vaše dítě. Jsou navrženy tak, aby do nich bylo možné snadno vklouznout i z nich vyklouznout, a některé mají rovněž zapínání pro rychlé sundání.

4. Povzbuzují k používání toalety

Plenky jsou navrženy tak, aby si je vaše dítě nemohlo sundat. Naproti tomu tréninkové plenkové kalhotky umožňují vašemu dítěti, aby si došlo na toaletu a rychle si plenkové kalhotky sundalo.

I když si tréninkové plenkové kalhotky umí poradit s nečistotou, vaše dítě bude schopné ucítit, že jeho tréninkové plenkové kalhotky jsou mokré, a nakonec si uvědomí, že sucho a čistota jsou mnohem příjemnější než mokro a špína!