Jak podpořit dobré stolovací návyky

Jak podpořit dobré stolovací návyky

Stolovací návyky Jak byste měli reagovat na problematické chování u stolu? Držte se svých pravidel a buďte neústupní. Udělat kompromis mezi stolováním rodiny a udržením stolovacích návyků není jednoduchým úkolem, pokud máte u oběda netrpělivé batole. Je však lepší jídlo svého dítěte zkrátit než tolerovat rušivé chování, jehož cílem je vynucení pozornosti a vyhnutí se jídlu!

NEVHODNÉ CHOVÁNÍ Neměli byste tolerovat, když vaše dítě účelově hází s jídlem, ječí nebo cáká a rozlévá pití. Pokud tohle dělá, pravděpodobně už dojedlo a má mnohem větší zájem přitáhnout vaši pozornost a vyzkoušet, kam až může zajít. V takovém případě ho vyndejte z vysoké židle a nenechte ho vrátit se dřív, než bude další jídlo. Stolovací návyky je třeba začít trénovat přinejmenším v tomto věku.

Pro vaši informaci: Nedělejte si starosti, vypadá-li to, jako že se vaše dítě dostatečně nenajedlo. Děti v tomto věku (nebo jakémkoli věku) se nenechají vyhladovět. Pokud budete mít obavy, zajděte s dítětem k lékaři, který zkontroluje jeho váhový přírůstek.

Mohlo by se vám líbit:

Mimořádná – obyčejná kartónová krabice

 • Umístění

  Doma

 • Oblast rozvoje

  Představivost

 • Co budete potřebovat

  Středně velké krabice, víko, matice a šroub, nůž, šídlo, nit, bílý papír, páska, fix

Tekutý prací prostředek

Tekutý prací prostředek Ariel Baby

Síla hebkosti pro oblečení, které přichází do styku s citlivou dětskou pokožkou

Batolata a imaginární hra

 • Umístění

  Doma nebo venku

 • Oblast rozvoje

  Kognitivní vývoj

 • Co budete potřebovat

  Kartónová krabice, staré oblečení