Nákup vhodných botiček pro malého chodce

Nákup vhodných botiček pro malého chodce

Melissa A. Kay

Vaše batole už chodí, takže musíte mít jistotu, že jeho nožičky jsou dobře chráněné. Roztomilé botičky jsou neodolatelné, jejich tvar a funkčnost jsou však mnohem důležitější.

Teď když je batole, bude na chůzi potřebovat něco festovnějšího, a to zvláště pro pobyt venku. Mnoho maminek je v pohodě, když jejich batole udělá první krůčky bez bot, jakmile však začne skutečně běhat, jsou boty důležité z hlediska bezpečnosti, opory i ochrany.

Podle Americké akademie pediatrů „díky chůzi bosýma nohama mohou děti používat palce, aby se pevně zapřely do země, a získaly tak stabilitu pomocí pat. To napomáhá vývoji svalů. I když vaše maličké může procvičovat chůzi bosýma nohama po vašem domě, mimo domov je důležité, aby mělo na sobě boty, a to z hygienických a bezpečnostních důvodů“. Odborníci se shodují, že po těchto prvních krůčcích jsou boty důležité.

Koupě vhodných bot nemusí být stresovou záležitostí, projděte se do parku a zamyslete se! Odpovědi na tyto čtyři otázky vás s jistotou přivedou na správnou cestu po boku vašeho batolete.

• Z jakého materiálu by měly být vyrobené?
• Jak by měly padnout?
• S tkaničkami, tenisky, otevřené boty?
• Jak často je třeba je vyměňovat?

„Boty pro batolata s příliš měkkou podrážkou mohou způsobit uklouznutí a pád,“ říká Joanne Cox, pomocná ředitelka oddělení všeobecné pediatrie v Bostonské dětské nemocnici, „Díky kožené nebo gumové podrážce bude zajištěna správná trakce.“

Ve skutečnosti neexistuje žádný opravdový rozdíl mezi tím, co dělá dobře padnoucí botu pro vás, a tím, co dělá dobrou botu pro chodící batole. Nechte své maličké, aby se po obchodě chvíli prošlo – tato část je důležitá – a pátrejte po jakýchkoli známkách nepohodlí. Požádejte také dítě, aby vám řeklo popravdě, jak mu boty jsou: může se mu líbit, jak boty vypadají, a bude se zdráhat vám říct, že ho dřou.

Vzhledem k tomu, že vaše batole stráví co nejvíce času na nohou, ujistěte se, že boty jsou dostatečně volné, aby se mohly jeho nohy dobře pohybovat, a zároveň mu dobře padly.

Nazouvací, dobře padnoucí boty, které vyhovují výše uvedeným kritériím, jsou sázkou na jistotu. Vaše maličké se nezamotá do tkaniček a nožičky bude mít pěkně chráněné.

Co se týče velikosti, vzhledem k tomu, že vaše maličké stále roste, budete muset s největší pravděpodobností kupovat nové boty každé dva až čtyři měsíce – jeho boty tedy rozhodně nepředstavují skvělou „investici“!

Nezapomeňte, že každá značka, styl a bota se liší, proto pokaždé, když budete boty vyměňovat nebo kupovat nové, nechte své batole, aby si je vyzkoušelo a prošlo se v nich po obchodě. Maminky čerstvých chodců mají před sebou nádhernou cestu!

Mohlo by se vám líbit: