how to dres your baby for sleep

Co obléci dítěti na spaní

Jennifer Kelly Geddes

Asi znáte dilema ohledně teploty, tj. udržovat teplotu v dětském pokoji dostatečně vysokou, aby miminku nebyla zima, ale ne příliš vysokou, aby se nepřehřálo.

Vzhledem k tomu, že neexistují žádná striktní pravidla pro oblékání dětí po novorozeneckém období (zhruba v prvních třech měsících má většina miminek ráda zavinovačku a některé potřebují vrstvu navíc), nejdříve zkontrolujte teplotu v místnosti. Pokud vy potřebujete další vrstvu, miminko ji bude pravděpodobně potřebovat také.

Jestli máte pocit, že děcko je prochladlé a potřebuje teplejší pyžamko nebo další vrstvu, sáhněte mu na nožičky. Má miminko stále studené ručičky a nožičky, i když tělíčko má teplé a v místnosti je teplo? Nemusíte si neustále hrát s termostatem. Ručičky a nožičky malých miminek prokřehnou totiž rychleji než u větších dětí a dospělých.

Jestliže si všimnete, že dítě má často studené ručičky a nožičky, když spí, dejte mu na noc dupačky nebo spací pytel. (Jsou dole sešité a dobře děti chrání před prochladnutím.) Zkusit můžete i ponožtičky nebo rukavičky.

Zde je několik dalších tipů na to, jak spící děcko udržet v teple celou noc:

Nepoužívejte peřinku. Schovejte si peřinku na dobu, kdy bude děcku alespoň 12 měsíců, protože s sebou nese riziko udušení. Namísto toho zabalte miminko do dětské přikrývky a zastrčte ji pevně za jeho ramínka.
Oblékání na noc. Používejte s rozmyslem všechny přikrývky a další vrstvy oblečení na spaní.
Víc neznamená vždy lépe. Více vrstev může někdy způsobit nebezpečné přehřátí miminka, když spí. Obecně dávejte miminku o jednu vrstvu navíc, než máte vy, když jdete spát.
Zjistěte, proč dítě pláče. Je miminko neklidné? Důvodem může být, že je mu zima nebo horko, takže se snažte zjistit, proč pláče.

Mohlo by se vám líbit: