how-to-keep-your-baby-sleeping-safely-anywhere

Jak zajistit bezpečný spánek dítěte, ať jste kdekoli

Melissa Arca

Jak každý nový rodič ví, již samotné ukládání dítěte ke spánku může být náročné, natož to, aby se dobře vyspalo a nehrozilo mu při tom zranění. Postupujte podle následujících pokynů, které vám pomohou zajistit bezpečí a zdravý spánek dítěte.

1. Volte spíše pevný než měkký povrch.


Vaše miminko by mělo spát na pevné matraci místo měkkých a nadýchaných peřin. Z dětské postýlky také odstraňte polštáře, plyšáky a jiné měkké lůžkoviny.

I když si můžete myslet, že v útulné postýlce se bude dítě cítit pohodlněji, ve skutečnosti tam může riziko udušení být větší. Když vaše dítě usne v nosítku nebo kočárku, co nejdříve jej přesuňte na pevný povrch.

2. Nechte ho spát spíše v chladu


K bezpečnému a příjemnému spánku miminka je potřebné, abyste mu v závislosti na pokojové teplotě oblékla jenom o jednu vrstvu víc než sobě. Jestli je vašemu dítěti v noci příliš horko, potí se, má vlhké vlásky a rudé tváře, rychle dýchá nebo je jeho hruď horká na dotek.

Odstraňte všechny další vrstvy, aby se ochladilo. Nezapomeňte nastavit teplotu v místnosti na úroveň, která je příjemná pro lehce oblečeného dospělého.

3. Uložte dítě na záda


V prvním roce života by se miminka měla vždy ukládat na záda. Avšak pokud je vaše zdravé dítě již schopné samo se převrátit zpátky na bříško, je v pořádku, když ho necháte tak. Není třeba, abyste jej chodila kontrolovat a převracela jej na záda.

Čas strávený v postýlce by měl být naplněn sladkými sny. S těmito bezpečnostními tipy vás a vaše dítě čeká dobře zasloužený odpočinek.

Mohlo by se vám líbit: