The-dreaded-stretch-marks

Vedlejší účinky těhotenství. Co dělat se strijemi

O strijích Strije – tmavé rýhy, které se mohou vytvořit na břiše, prsou, hýždích a stehnech – vznikají, když se pojivová vlákna v pokožce poškodí dlouhodobým natahováním. Kromě toho, že jsou nevzhledné, nemají však žádný dopad na zdraví. A časem mají tendenci spíše vyblednout.

STRAŠÁCI STRIJE V několika příštích týdnech se může objevit jeden z nechtěných vedlejších příznaků těhotenství – tolik obávané strije. Naše pokožka má několik vrstev. Prostřední z nich (dermis) je elastická a umožňuje, aby si pokožka udržela svůj tvar, i když se natahuje. Pokud se ale pokožka napíná delší dobu, může dermis ztratit svou elasticitu a v místech, kde se poškodí pojivová vlákna, se mohou objevit linky jiné barvy (hnědé nebo červené, které nakonec vyblednou a získají o něco světlejší odstín, než je přirozený tón vaší pokožky). Proto se strije v těhotenství objevují tak často. Mohou se objevit na břiše, prsou, stehnech, hýždích a na kterékoli jiné části těla, která je zatížená.

JEN POVRCHOVÝ PROBLÉM Ačkoli jsou strije jedním z nepříjemných vedlejších efektů těhotenství, nezapomínejte, že je to jen kosmetický problém. Dobrou zprávou je, že ve většině případů po narození dítěte vyblednou. Strije nemají žádný vliv na zdraví. Stejně nemůžete udělat příliš pro to, abyste se jim vyhnula nebo se jich zbavila, takže za žádné starosti opravdu nestojí. Každodenní natírání zatížených partií hydratačním krémem neuškodí, protože zabráníte vysušení a svědění pokožky, ale na strije samotné to pravděpodobně nebude mít žádný vliv. Proto se snažte je co nejvíce ignorovat a zaměřovat se místo na vedlejší účinky těhotenství na krásné rozkvétající bříško.

Mohlo by se vám líbit: